رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران کیش: “توانایی کیش در نقش‌آفرینی در ‌جام جهانی ۲۰۲۲ قطر”

رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران کیش گفت: کیش از نظر سرانه و فضاهای ورزشی از داشته‌ها و امکانات خوبی برخوردار است که در صورت مدیریت صحیح می‌تواند بخشی از بازار هتلینگ و خدمات جام جهانی قطر را به خود اختصاص دهد.

مسیح‌الله صفا 10 شهریور 98 در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کیش در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا کیش می‌تواند به عنوان یک شهر مهم در برگزاری جام جهانی 2022 قطر نقش‌آفرین باشد، اظهار داشت: کیش از نظر سرانه و فضاهای ورزشی از داشته‌ها و امکانات خوبی برخوردار است که در صورت مدیریت صحیح می‌تواند بخشی از بازار هتلینگ و خدمات جام جهانی قطر را به خود اختصاص دهد.

وی در عین حال اضافه کرد: برای پذیرایی از اردوهای تیم‌های ملی در کیش به دلیل تشابه آب و هوایی و فاصله نزدیک با قطر که احتمالا مورد اقبال و تقاضا باشد، نیاز است برخی از قوانین را تسهیل‌ کنیم تا از این طریق بتوانیم در آن مدت، هم کیش را معرفی کنیم هم اینکه در بعد ارزآوری از طریق خدمات‌رسانی به تیم‌ها و رسانه‌ها عملکرد خوبی داشته باشیم.

رئیس هیئت مدیره جامعه هتل‌داران کیش یادآور شد: کیش در حال حاضر از همه نظر امکان پذیرایی و میزبانی از رویدادهای بزرگ ورزشی را داراست چرا که در بخش پذیرایی، اسکان، نیروی انسانی و خدماتی حرفه‌ای گردشگری و سایر مباحث از توسعه‌یافتگی بالایی برخوردار است که جا دارد مسئولان مربوطه در وزارت ورزش و وزارت خارجه و سایر بخش‌های مربوطه از الان در پی رایزنی‌های کلان برای گرفتن بخشی از خدمات جام‌جهانی به شکل اردوهای تیم‌های حاضر در جام و … باشند.

صفا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آینده گردشگری کیش را چگونه ارزیابی می‌کنید، خاطرنشان کرد: کیش محکوم به پیشرفت در تمامی حوزه‌ها به ویژه گردشگری است و با نگاهی به توسعه این جزیره جنوبی در چند اخیر تاکنون متوجه این موضوع می‌شویم.

وی با بیان اینکه از سال 68 و پس از پایان جنگ تحمیلی تاکنون کیش به سرعت به رشد خود ادامه داده است، بیان داشت: از سال 68 تاکنون و در این مقطع 30 ساله 45 هتل در کیش ساخته است که به تعبیری دیگری به ازای هر سال یک و نیم هتل در این جزیره با این وسعت کم ساخته شده که این رکورد در سطح دنیا کم‌نظیر است.

صفا با بیان اینکه در این سه دهه میلیاردها تومان صرف سرمایه‌گذاری در ساخت هتل‌ها و اماکن اسکان شده است، ادامه داد: در کنار مبحث اسکان و هتلینگ، ما شاهد آن هستیم که کلوپ‌های دریایی تفریحی، آموزشی، تجاری و تولیدی و صنعتی نیز توسعه‌ای قابل توجه یافته‌اند که این‌ها همه نشان از پویایی این بخش از خاک ایران دارد.

وی اضافه کرد: اما چیزی که در کنار تمامی نعمت‌ها و ویژگی‌ها خدادادی و اقبال کیش در جذب سرمایه‌ها، بسیار مهم است، ثبات مدیریتی در راس سازمان منطقه آزاد کیش است که جا دارد از مسئولان بخواهیم به مدیران سازمان حداقل یک بازه چهار ساله فرصت دهند تا برنامه‌های آنها تمام و کمال اجرایی شود کما اینکه مدیریت کنونی نیز از برنامه‌ها و رویکرد بسیار مطلوبی در باب توسعه گردشگری و متوازن کیش برخوردار است که بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌های سابق را رفع کرده است.

این فعال حوزه گردشگری تصریح کرد:‌به شدت اعتقاد داریم که تعدد جابجایی مدیران در راس سازمان منطقه آزاد کیش، مخرب‌ترین بحث در توسعه گردشگری است که باید جلوی آن گرفته شود.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فعالیت در قالب تشکل‌های صنفی میزان موفقیت و رویه توسعه برای اعضا را بیشتر می‌کند، افزود: در حال حاضر پنج هتل در تشکیلات جامعه هتلدارن کیش عضو نیستند که این امر برخی از ناهماهنگی‌ها را رقم می‌زند که امید است این رویه اصلاح شود.

اینها را هم ببینید

تدوین برنامه های راهبردی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید