چهارشنبه , ۷ مهر ۱۴۰۰

مصاحبه جناب آقای صفا با خبرگزاری تسنیم

رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران کیش از وجود۵۱ هتل فعال و وجود ۴۱ هتل نیمه کار در جزیره کیش خبر داد و گفت: به دلیل گرانی بلیط هواپیما، اغلب ۵۰ درصد از ظرفیت هتل‌های کیش خالی است.

مسیح‌الله صفا در ۳ شهریور ۹۸ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کیش اظهار داشت: در حال حاضر ۵۱ هتل فعال در جزیره دائر است که شامل ۱۳ هتل پنج ستاره، ۱۴ هتل چهار ستاره،۱۳ هتل سه ستاره و چهار هتل دو ستاره است که در مجموع دارای 16هزار و ۵۰۰ تخت و پنج هزار و ۱۵ اتاق است.

وی در ادامه افزود: ۴۱ هتل نیمه کاره در دست احداث وجود دارد که ساخت آنها از ۲۰ درصد تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مسئول در خصوص سرانه اشغال هتل‌های کیش گفت: در نیمه دوم سال درصد اشغال هتل‌ها به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در جزیره کیش حداقل ۸۰ درصد بالاتر می‌رود در حالی که در نیمه نخست سال به‌علت گران بودن بلیط هواپیما درصد اشغال هتل‌ها پایین می‌‌آید.

وی در ادامه افزود: علی‌رغم تخفیف ۵۰ درصدی بهای اسکان در هتل‌ها، تحت تأثیر گرانی بلیت هواپیما درصد اشغال هتل‌ها به کمتر از ۵۰ درصد  رسیده است.

رئیس هیئت مدیره جامعه هتل‌داران کیش در پایان با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم یادآور شد: گردشگری جز اولویت‌های اولیه مردم نیست و با وجود این شرایط مقوله گردشگری حمایت مالی دولت را می‌طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *