دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲

نشست هم اندیشی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اعضای جامعه هتلداران و مراکز اقامتی کیش

عصر پنجشنبه ۱۴ بهمن، نشست سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اعضای جامعه هتلداران و مراکز اقامتی کیش در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

در این دیدار رئیس جامعه هتلداران جزیره کیش گفت: با همکاری نهادها و دستگاه های ذیصلاح در این جزیره بیش از یک هزار و ۴۰۰ خانه شبانه شناسایی شده که فعالیت های آنها بیشترین آسیب را به اقتصاد هتلداری وارد می کند.

مسیح اله صفا در ادامه سخنان خود اظهار داشت: خانه های شبانه به واسطه فعالیت غیرمجاز بیشترین آسیب را به اقتصاد هتلداری و فعالیت های گردشگری جزیره کیش وارد می کند که با همکاری پلیس اماکن جزیره در سال جاری ۴۷۵ مورد از این خانه ها پلمب شده اما در کمترین زمان فک پلمب شده است.

وی اضافه کرد: این خانه ها که عمدتا برای رقابت ناسالم با هتل ها راه اندازی شده است و انتطار می رود سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری دادستانی عمومی و انقلاب اقدام های مقابله ای بیشتری با این خانه ها انجام دهد.

رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران کیش با بیان اینکه هم اکنون دراین جزیره ۵۲ هتل وجود دارد که ۴۸ مورد آن با پنج هزار اتاق با ظرفیت ۱۸ هزار تخت فعال است افزود: تا پایان سال نیز ۲ تا هتل پنج ستاره نیز به تعداد هتل های فعال اضافه میشود.

وی گفت: هم اکنون بیش از ۵۵ درصد از پتاسیل های کیش برای صنعت گردشگری در نظر گرفته شده که لازم است توسعه این بخش و زیرساخت های آن توجه ویژه شود.

صفا با بیان اینکه هتل‌داری جزیره کیش همانند بسیاری از فعالیت های گردشگری از مشکل آموزش کارکنان رنج می‌برد افزود: هم اکنون ۱۰ هزار پرسنل در هتل های جزیره مشغول بکار هستند که برخی از این پرسنل از دوره های آموزشی تخصصی بی بهره هستند.

وی اضافه کرد: عمده دلیل عدم بهره مندی این افراد از دوره های آموزشی نبود جا و مکان است که انتظار داریم سازمان منطقه آزاد کیش با حمایت خود در این راستا هتل‌داری به عنوان یکی از تخصصی ترین فعالیت های صنعت گردشگری را برای نقش آفرینی به عنوان بازوی اقتصادی کشور هدایت کند.

رئیس هیات مدیره جامعه هتل‌داری کیش با بیان اینکه در ازای هر مسافر اسکان داده شده در هتل ها ۱۳ شغل ایجاد می شود یادآور شد: با توجه به هتل های نیمه تمام که بخشی از آنها از سال های گذشته روند احداث خود را آغاز کرده و به علت مشکلات مالی روند اجرای طرح به کندی پیش می رود.

وی افزود: برخی از سرمایه گذاران آنها از سال ۹۵ درخواست هایی را برای دریافت تسهیلات به بانک ها ارائه کرده اند که هیچ کدام از آنها تا کنون موفق به دریافت تسهیلات نشده اند.

مسیح اله صفا همچنین از آمادگی هتل های کیش برای اسکان مسافران جام جهانی قطر در ۳۰۰۰ اتاق با خدمات رسانی استاندارد خبر داد و از مسئولین خواست تا در زمینه تسهیل برای راه اندازی مسیرهای هوایی و دریایی به قطر اقدام نمایند.

سید حسین خوابنما نایب رئیس هیات مدیره جامعه هتل‌داران کیش نیز با بیان اینکه صنعت گردشگری در این سالانه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال گردش مالی دارد افزود: رمز تعالی این صنعت در کیش انجام اقدامات برای ماندگاری پرسنل است در تامین مسکن به صورت استیجاری و امانی برای پرسنل از جمله اقدامات مورد انتظار است.

نصرالله حاتمی عضو انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش هم گفت: سازمان منطقه آزاد کیش می تواند با اعطای سند مالکیت به هتل ها حتی به صورت مدت معین راه را برای استفاده این جامعه از تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی تسهیل کند.

علی صدوق مالک هتل دریایی ترنج نیز با اشاره به وضعیت نامناسب ناوگان حمل و نقل عمومی و گردشگری کیش، پیشنهاد وارد کردن ۱۰۰ خودرو توسط شرکت های اماراتی به صورت گذر موقت را داد. وی افزود در صورت حل مشکل واردات خودرو، خودروهای فوق در کیش پلاک شده و ماندگار می شوند و در غیر این صورت بعد از یکسال به امارات بازگردانده شوند.

سیدمحمد رضا کلینى یکی از اعضای هیئت مدیره جامعه هتلداران کیش نیز، کیش را شهر ۵ ستاره نامید که نیاز به مسافر ۵ ستاره دارد و گرنه از جنبه های مختلف نظیر فرهنگی و زیست محیطی آسیب خواهد دید . وی خواهان نظارت بیشتر بر ورود مسافر و خودرو در ایام نوروز شد.

مهرداد تاوتلی دبیرکل جامعه هتلداران کیش نیز از ضرورت کاهش بوروکراسی های اداری، حمایت از سرمایه گذاران واقعی، توجیه مسافران نوروزی کیش از لحاظ قوانین راهنمایی و رانندگی و فرهنگ کیش، برنامه ریزی برای فصول کم مسافر سخن گفت و از طرح جامعه هتلداران برای جام جهانی خبر داد.

حتما ببینید

کارگاه آموزشی اصول تئوری و عملی خانه داری در هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *