بهبود وضعیت حرفه‌ای هتل‌ها پس از دستورالعمل واکسیناسیون کارکنان

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران کیش گفت :هتل‌های کیش در ۱۸ ماه گذشته تنها چهار ماه وضعیت مناسبی به لحاظ اقتصادی داشتند.
مسیح الله صفا عنوان کرد: تا زمانی که دستورالعمل واکسینه کردن کارکنان هتل‌ها صادر نشده بود، اوضاع بسیار بد بود اما بعد از آن وضعیت فرق کرد.
او با بیان اینکه فلسفه فعالیت جزیره کیش در وهله اول گردشگری است، گفت بالغ بر ۷۰ درصد از تاسیسات جزیره کیش بر محور گردشگری طراحی شده است. کیش در حال حاضر ۵۰ هتل دایر دارد، ۶۰ هتل در دست احداث، ۳۵۰ رستوران و ۱۵۰ آژانس هواپیمایی. همچنین 30 کلوپ دریایی و انواع و اقسام تاسیسات گردشگری مثل پارک دلفین‌ها، پارک آبی، مجموعه ورزشی زمستانی پنگوئن، بازارهایی که برندهای گوناگونی در آن فعالیت می‌کنند و … بنابراین طبیعی است که ما تشخیص دادیم که اگر بناست گردشگر وارد جزیره کیش بشود، این جزیره خودش باید پاک باشد. این بود که دو هفته کل جزیره را تعطیل کردیم. بعد از آن با همکاری مرکز توسعه سلامت و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، هتل‌های جزیره را دسته‌بندی کردیم. من از کلیه هتل‌ها درخواست کردم که لیست اسامی پرسنل خود را به جامعه ارائه کنند؛ پس از ارائه آن لیست و تایید جامعه، آن را به مرکز بهداشت و سلامت فرستادیم. ابتدا بالغ بر ۵۰۰ نفر بر اساس شرایط سنی واکسینه شدند و بعد که واکس بیشتری به جزیره آمد، علاوه بر تعدادی که از طریق سامانه ثبت نام کرده بودند، روزانه ۲۵۰ نفر از ۶ هزار نفر پرسنل ما جداگانه واکسن زدند.


رئیس جامعه حرفه ای هتلداران کیش با بیان اینکه به همکاری استان هرمزگان برای تسریع در واکسیناسیون در جزیره کیش نیاز است، خاطرنشان کرد: اگر از مرکز استان حمایت شود و عوامل انسانی واکسیناسیون مورد نیاز را به جزیره کیش بفرستند، ما تعهد کرده‌ایم که اقامت و پذیرایی آن عزیزان را در هتل‌های جزیره به صورت رایگان بر عهده بگیریم. تالار شهر جزیره کیش که  دو هزار نفر گنجایش دارد، به واکسیناسیون عمومی مردم جزیره اختصاص داده شده است.


صفا همچنین ابراز امیدواری کرد که از اوایل هفته آینده سرعت واکسیناسیون عمومی در جزیره کیش بیشتر و دو برابر شود. او توضیح داد: اگر این اتفاق مبارک بیفتد، تا پایان شهریور نوبت اول واکسیناسیون تمام کارکنان هتل‌های جزیره انجام خواهد شد. خوشبختانه وضعیت کیش به لحاظ بهداشت و سلامت خوب است و ما در کیش بستری نداریم و تنها چهار نفر از کل جزیره در قرنطینه هستند. همه، از مالکین و مدیران هتل‌ها تا به اصطلاح بل‌بوی‌ها می‌‌توانند مامور کنترل سلامت در هتل‌های جزیره باشند. به این صورت که مهمانانی را که وارد جزیره و هتل‌ها می‌شوند، با ادبیات خاص فرهنگ ایرانی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشویق و ترغیب کنند. اگر این اتفاق بیفتد، امیدواریم که در نیمه دوم سال جاری بتوانیم تا حدی جبران مافات کنیم و مسافران بیشتری به جزیره کیش بیایند.

اینها را هم ببینید

تدوین برنامه های راهبردی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید