گفتگوی فعالان اقتصادی کیش با دکتر ناصر شریفی نماینده مجلس شورای اسلامی

دکتر ناصر شریفی نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه خود به جزیره کیش با حضور در دفتر جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با برخی از تجار، فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و مدیران بخش خصوصی دیدار و گفت و گو کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه های آنان قرار گرفت.

دکتر ناصر شریفی در این دیدار و پس از شنیدن مشکلات و نقطه نظرات آنان به دو دغدغه مهم فعالان اقتصادی جزیره کیش از جمله بحث مالیات در مناطق آزاد و ورود خودرو به این مناطق و اقداماتی که در فراکسیون مناطق آزاد انجام گرفته است اشاره داشت. وی گفت:  در بحث مالیات در مناطق آزاد پس از بحث و بررسی های فراوان اخیرا  جلسه ای تشکیل شد و اصلاح نظام مالیات مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه کمیسیون  به معافیت مالیات در مناطق آزاد رای مثبت  داد و منتظریم  این موضوع در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و پیش بینی ما این است که با رای بالا در مجلس تصویب شود. خبر خوب دیگر این است که خوشبختانه ورود خودرو به مناطق آزاد برای کیش و قشم در حال نهایی شدن است و امیدواریم با ابلاغ رسمی ورود خودرو به این دو منطقه آزاد شود.  

مسیح اله صفا؛ رئیس  جامعه هتلداران کیش :
معافیت مالیاتی اولین مشوقی است  که سرمایه گذار را راهی مناطق آزاد می کند

مسیح اله صفا ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور دکتر شریفی گفت: خوشبختانه دکتر شریفی بر خلاف سایر کاندیدها که یکی دو ماه مانده به انتخابات می آمدند  تاکنون جلسات متعددی با ایشان داشته ایم  و ایشان از نزدیک در جریان مشکلات قرار می گرفتند. صفا گفت: در سالهای گذشته در مجلس تصویب شد که فعالان صنعت گردشگری 50 درصد از مالیات معاف باشند و این معافیت در مناطق آزاد به صد درصد تبدیل و تایید شد. این اولین مشوقی است  که سرمایه گذار را راهی مناطق آزاد می کند.

 صفا با انتقاد از اینکه مناطق آزاد تحت نظر وزارت دارایی رفته اند ادامه داد: مناطق آزاد می توانست زیر نظر هر وزارتخانه دیگری جز وزارت دارایی برود و این قابل قبول نیست چون اساسا ماهیت  این دو با هم فرق دارد.

مدیر عامل جامعه هتلداران کیش در پایان گفت: اگر به صنعت گردشگری در مناطق آزاد بها داده شود و بتوانیم کاری کنیم که حداقل ماده 13 را حذف نکنند اقدام بزرگی انجام داده ایم و از شما می خواهیم در این مورد مساعدت کنید.

نصراله حاتمی؛ عضو هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان
تنها به بقاء و ادامه حیات خود فکر می کنیم

نصراله حاتمی نائب رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران و عضو هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان و از سرمایه گذاران جزیره کیش نیز در این نشست گفت:  به عنوان نماینده ای که از حوزه انتخابیه خود حمایت می کنید قدردان شما هستیم. ما امروز مشکلاتی داریم که برای ما ایجاد کرده اند و درخواست همه ما این است که در مجلس مشکلات ما پیگیری شود. با پیش آمدن چنین مشکلاتی برای کسانی نگران می شویم که در جزیره کیش سرمایه گذاری و عمری را سپری کرده اند اما کاری از دستمان بر نمی آید. حاتمی دربار ه موضوع مالیات در مناطق آزاد ادامه داد: ماهیت مناطق آزاد با این طرح زیر سوال است و از مجلس تصویب و اجرایی شده و اگر مانند سایر مناطق کشور برای مناطق آزاد اجرایی شود به هیچ عنوان قابل قبول و خوشایند نیست .

این فعال اقتصادی افزود:  وقتی در جزیره کیش سرمایه گذاری کردیم  فکر می کردیم که روزی با دبی رقابت خواهیم کرد و امروز این رقابت برای ما آرزو و رویا شده است و تنها به حفظ بقای خود و چه کنیم که ادامه حیات دهیم، فکر می کنیم. جزیره کیش محیط بسته ای است و مشکلات زود بروز پیدا می کند از شما انتظار داریم که مشکلات در بخشهای گردشگری، صنعت، سرمایه گذاری مرتفع شود و به خصوص احیای ماهیت مناطق آزاد، معافیت مالیاتی و تسری ندادن قوانین سرزمین اصلی به مناطق آزاد و خواسته ما است. حاتمی گفت: حداقل شما از جزیره کیش به عنوان ویترین ایران در مناطق آزاد دفاع  کنید ما باید کیش را حفظ کنیم .

اینها را هم ببینید

تدوین برنامه های راهبردی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید