تلاش برای ایمن‌سازی کیش و حفظ سلامت گردشگران

مسیح‌اله صفا رئیس جامعه هتلداران کیش در گفت‌وگو با خبرگزاری،‌ گفت: خوشبختانه از مهرماه تا به امروز اوضاع کیش رضایت بخش بوده و این به یمن تلاشهای تمام فعالان در کیش است و برای این اتفاق همه صنوف اعم از بازاریان،‌ هتلداران، ‌دولت و بخش بهداشت و سلامت همه تلاش کردند تا پروتکلهای بهداشتی به نحو احسن انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تمام کارکنان هتلها سه دز واکسن را دریافت کرده‌اند و سختگیری‌ها به حدی است که اگر مشاهده کنیم کسی واکسن دریافت نکرده است، توبیخ و جریمه خواهد شد،‌ گفت: رعایت پروتکلها در هتلها به جد اجرا شده است،‌ ضمن اینکه به کارکنان اعلام کردیم که با احترام هرچه بیشتر مسافران و گردشگران را به زدن ماسک و رعایت پروتکلها ترغیب کنند و همچنین بنرهایی در رابطه با این موضوع آماده شده و تاکنون به جز معاونت گردشگری و مرکز بهداشت سلامت یازده کارشناس بهداشت داریم که رعایت پروتکلها را بررسی می‌کنند. این تعداد به جز کارشناسانی است که جامعه بازاریان در بدنه خود دارد تا در همه جا بر رعایت پروتکلها نظارت داشته باشند.

رئیس جامعه هتلداران کیش این اقدامات را بسیار موثر دانست و ادامه داد: رعایت پروتکلها به حدی است که این میزان رعایت را در سایر شهرهای کشور مشاهده نمی‌کنیم. زمانی که مسافران و گردشگران این سختگیری‌ها و رعایت پروتکلها را مشاهده می‌کنند احساس امنیت کرده و نسبت به ورود به جزیره مشتاق می‌شوند. لذا از همه عزیزانی که در این راه تلاش کرده‌اند بسیار تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی درخصوص وضعیت و درصد اشغال هتلها نیز گفت: درصد اشغال هتلها بسیار رضایت بخش است و پس از آغاز کرونا هیچ زمانی این میزان اشغال را مشاهده نکرده بودیم. تا بهمن ماه تا 95 درصد اشغال هتلها را شاهد بودیم و پیش‌بینی می‌کنیم که در ایام نوروز این میزان اشغال به بیش از 100 درصد برسد.

صفا با اشاره به زمان ورود مسافر به جزیره از 27 تا 15 فروردین گفت: برنامه‌های شاد و مفرحی را برای این ایام در نظر داریم که ازجمله آن میتوان به اجرای موسیقی با خوانندگان برتر کشوردر تالارها و رستوران‌ها، ارائه خدمات تفریحی ویژه، فعال نمودن پارک آبی و دلفین و تولید برف مصنوعی و تفریحات مرتبط با آن نام برد که بسیار مورد استقبال مسافران است.

رئیس جامعه هتلداران کیش افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که حدود 300 هزار نفر در این مدت زمان به جزیره سفر کنند و به همین دلیل تمهیداتی اتخاذ می‌کنیم تا به مراکز اقامتی که قابلیت اسکان مسافران را داشته و مورد تایید معاونت گردشگری و جامعه هتلداران هستند مجوز دهیم تا درصورت پر شدن ظرفیت هتلها بتوان برای اسکان مسافران از آنها استفاده کرد.

وی در پاسخ به اینکه سالی که گذشت را چگونه توصیف می‌کنید؟ نیز گفت:‌ من هیچوقت ناامید نبودم اما فکر هم نمی‌کردم که این میزان استقبال از کیش صورت گیرد و این را مرهون زحمات و تلاشهای تمام فعالان در کیش و به ویژه مدیران هتلها و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش می‌دانم.

وی تاکید کرد: ما به علت تغییرات مکرر مدیرعامل منطقه آزاد کیش صدمات و لطمات زیادی را تجربه کردیم اما فعالیت لواسانی به حدی بوده است که توانسته ثبات را به منطقه بازگرداند. ایشان گاهی حدود 18 ساعت کار می‌کنند تا بتوانند شهر را برای ورود مسافران و گردشگران فراهم کنند.

رئیس جامعه هتلداران کیش همچنین در پاسخ به سوال سال آینده را چگونه پیش بینی می‌کنید؟ نیز گفت: معتقدم که بحرانهای کرونا رو به اتمام است و درسال جدید نگرانی‌ای بابت کرونا نخواهیم داشت. از همین جا از تمام مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به جزیره را دارند درخواست می‌کنیم که پروتکلها را رعایت کنند. ما خدمتگزار آنها هستیم و این سختگیریها در رعایت پروتکلها به دلیل ایجاد خاطره خوب از جزیره و حفظ سلامت آنها است. همچنین از کارکنان حوزه بهداشت و سلامت مدیران و هتلداران و اعضای صنف جزیره تشکر و قدردانی دارم.  

اینها را هم ببینید

تدوین برنامه های راهبردی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید