جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

تاکنون ۲۵ درصد کارکنان هتل‌های جزیره کیش واکسن کرونا دریافت کردند

رئیس جامعه هتلداران کیش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه واکسینه کارکنان هتل ها و بخش های گردشگری جزیره از روز گذشته آغاز شده است اظهار داشت: در این طرح تمام ۶ هزار نفر پرسنل هتل ها علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند.

وی اضافه کرد: پیش از آغاز این طرح ۵۰۰ نفر با توجه به شرایط سنی علیه این ویروس واکسن کرونای خود را دریافت کرده بودند اما در مدت یکروز از اجرای این طرح این تعداد به یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

صفا افزود: پیش بینی می شود تا پایان هفته جاری کارکنان ۶ هزار نفری مشغول در هتل ها و سه هزار فعال مشاغل مربوط به گردشگری در بخش های رستوران ها، کلوب های دریایی و تفریحی واکسن خود را دریافت کنند.

وی یاد آور شد: انتظار می رود به زودی با تلاش کمیته واکسیناسیون ستاد مبارزه با کرونا و شورای سلامت جزیره کیش پس از اتمام واکسیناسیون مشاغل مختلف شاهد رونق گردشگری در جزیره کیش پس از ۱۸ ماه نبرد طاقت فرسا با این ویروس باشیم.

تا کنون بیش از ۲۸ هزار  دُز واکسن به صورت تجمیعی مرحله اول و دوم بین کیشوندان تزریق شده که شامل حدود ۲۰ هزار  دُز نوبت اول و بیش از هشت هزار  دُز مرحله دوم است.

با توجه به این آمار اکنون بیش از ۵۰ درصد از ۳۴ هزار و ۵۰۰ کیشوند بالای ۱۸ سال این جزیره دُز اول واکسن خود را دریافت کرده اند.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۸شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

حتما ببینید

کارگاه آموزشی اصول تئوری و عملی خانه داری در هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *