یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

بیان مشکلات کیش در دیدار با سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور

مسیح الله صفا رئیس هیئت مدیره جامعه حرفه ای هتلداران کیش با اشاره به اینکه مشکلات جزیره کیش از زمان قبل از تصدی سعید محمد و مهدی کشاورز وجود داشته است گفت: شما به عنوان مشاور رئیس جمهور و آقای کشاورز به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش وارث مشکلات جزیره کیش هستید و شاید در این حوزه تقصیر نداشته باشید اما در حال حاضر برای رفع مشکلات باید تلاش کرد.


وی گفت: در ۳۳ سال اخیر که در کیش حضور داشتم هیچگاه شرایط هتل های کیش را اینگونه نامطلوب ندیدم، درصد اشغال هتل‌های کیش بسیار پایین است و کمبود پرواز به جزیره کیش موجب شده است که مسافران به کیش سفر نکنند، حیات جزیره کیش به ورود گردشگر گره خورده و تاب آوری در این شرایط غیر ممکن شده است.

وی گفت: پذیرش این موضوع که دبیر شورای عالی مناطق آزاد نتواند شرکت هواپیمایی کیش را به سازمان منطقه آزاد بازگرداند بسیار دشوار است هنوز مالکیت آن مربوط به سازمان منطقه آزاد است.
همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش قائم مقام رئیس جمهور است و باید از اختیارات خود استفاده کند، ۱۲ پرواز روزانه در فرودگاه بسیار ناچیز است و قطعاً این کاهش ورود گردشگر به بدنه اقتصادی کیش ضربه های جبران ناپذیری می زند.

صفا گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی کیش بسیار ضعیف است و با این مینی‌بوس‌های فرسوده نمی توانیم مسافران جام جهانی را جابجا کنیم.

همچنین با اشاره به اینکه خانه های شبانه یکی از مهمترین مشکلات کیش است گفت : وجود خانه های شبانه برای مسافرانی که به جزیره کیش می آیند موجب شده است ۳۰ درصد قیمت اجاره بهای منازل در کیش افزایش یابد. فردی یک منزل مسکونی را ماهانه ۱۰ میلیون تومان اجاره می کند اما در بعضی مواقع شبی ۱۵ میلیون تومان به مسافر اجاره می دهد.

حتما ببینید

برگزاری اولین ورکشاپ هتلداری در هتل بین المللی کیش

اولین ورکشاپ هتلداری در هتل بین المللی کیش توسط جامعه حرفه ای هتلداران کیش با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *