دوشنبه , ۷ فروردین ۱۴۰۲

ابلاغ شرایط تردد اتباع خارجی شرکت کننده در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر به ایران

به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شرایط صدور روادید برای شرکت کنندگان در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کشور قطر جهت سفر به جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر اعلام شد ؛

الف) اتباع کشورهایی که تیم های فوتبال آنان موفق به صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شده است، می توانند درخواست روادید یک بار ورود، دوبار ورود و متعدد با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) نمایند.

شرایط:

– ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

ب) اتباع کلیه کشورها (به غیر از تعدادی از کشورها که در بندهای “و” و “ز” خواهد آمد) در صورت ارایه بلیط از مبداء دوحه می توانند درخواست روادید یک بار ورود، دوبار ورود و متعدد با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز (رایگان) نمایند.

شرایط:

۱- ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

۲- درج تصویر بلیط در سامانه ( در محل در نظر گرفته شده)

ج) اتباع کلیه کشورها (به غیر از تعدادی از کشورها که در بندهای “و” و “ز”  خواهد آمد) در صورت ارایه نامه از وزارت ورزش کشور متوقف فیه خود مبنی بر گواهی شرکت فرد، متقاضی می تواند روادید یک بار ورود، دوبار ورود و متعدد با مدت اعتبار دوماهه و مدت اقامت ۲۰ روز(رایگان) درخواست نمایند.

شرایط:

۱- ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

۲- درج تصویر گواهی از وزارت ورزش کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده)

د) در صورت ارایه یادداشت رسمی توسط وزارت خارجه کشور متوقف فیه و یا نمایندگی های سیاسی و کنسولی خارجی در ایران مبنی بر اعلام شرکت فرد یا افراد متقاضی می توانند روادید متعدد با مدت اعتبار دوماهه با مدت ۲۰ روز ( رایگان) نمایند.

شرایط:

۱- ثبت درخواست روادید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

۲- درج تصویر یادداشت رسمی به زبان های فارسی و زبان مدنظر کشور خود در سامانه (در محل در نظر گرفته شده)

ه) اتباع کشورهایی که از طریق عبور (ترانزیت) تمایل به شرکت در جام جهانی قطر را دارند با ارایه مدارک لازم (در سامانه روادید) می توانند روادید متعدد با مدت اعتبار دو ماهه با مدت ۲۰ روز (رایگان) نمایند.

و) اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان، بنگلادش، سومالی، کلمبیا، اردن و سریلانکا از این تسهیلات مستثنی بوده و تابع شرایط روادید جهانگردی خواهند بود. 

ز) اتباع کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا از این تسهیلات مستثنی بوده و روند اخذ روادید این اتباع از طریق درخواست قبلی و انجام بررسی های لازم در این خصوص خواهد بود

حتما ببینید

کارگاه آموزشی اصول تئوری و عملی خانه داری در هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *