15 روش برای جذب مهمان و ایجاد انگیزه برای اقامت (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به 5 نکته مهم در رابطه با روش هایی ساده جهت جذب و ایجاد انگیزه برای اقامت مهمانان در هتل ها اشاره نمودیم در این قسمت 10 مورد دیگر را ذکر میکنیم که میتوانید بسیار مفید باشد.

6- ایجاد روحیه تیمی برای کار مشتاقانه

بهترین خصوصیت یک کارمند، شور و اشتیاق او برای انجام کار است. با انجام آموزش میتوانید به آسانی بر کم بودن مهارت ها فائق آیید اما تزریق روحیه اشتیاق در کارمندانی که در ازای ساعت کاری بالا، دستمزد کمی دریافت میکنند، بسیار مشکل خواهد بود.اشتیاق امری مسری است.داشتن روحیه پر جنب و جوش و طبع گرم برای خوشامدگویی به مهمانان در بدو ورود و یا داشتن چهره ای خندان در برابر مهمان ها در هتل بسیار اهمیت دارد.کارمندان مشتاق، خوب کار میکنند و با اشتیاق و حس مثبت در مورد کارشان صحبت میکنند و امتیازات رفتاری در هتل را ارتقا میبخشند.

7- مهمانان هتل را تشویق کنید تا تجربه اقامتشان در هتل را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.


با استفاده از وب سایتتان بیشتر با مشتریان آشنا شوید. از طریق نظر سنجی از مشتریان و گفتگو کردن با آنها قبل از خروج، میتوانید از سلائق و ایده هایشان مطلع شوید. مهمانان را تشویق کنید تا کلیپ های ویدئویی و عکس هایشان از اقامت در هتل را به اشتراک بگذارند. نظرشان را در مورد هتل بپرسید و سوال کنید آیا هتل شما را به سایر دوستان و بستگان خود پیشنهاد میکنند یا نه؟

8- همیشه مؤدب باشید و با احترام زیاد با مهمانان برخورد کنید

.
گاهی کنترل خشم در مواجه شدن با مهمان عصبانی بسیار مشکل است .مثلا مهمانی را در نظر بگیرید که یک دلار هزینه اضافه بابت اینترنت بی سیم از او دریافت کرده اید و عصبانی شده و با توهین و پرخاشگرانه با شما برخورد میکند، این فرد تمام انرژی شما را میگیرد اما باید عزت نفس خود را حفظ کرده و حرفه ای و بسیار محترمانه با او برخورد کنید.تا زمانی که با مردم محترمانه برخورد میکنید، معمولا آنها هم آرام و محترمانه برخورد میکنند و چنین صحنه های توهین آمیزی را ایجاد نمیکنند. روش رفتاری شما بیانگر فرهنگ و خانواده ایست که در آن تربیت شده اید.مطمئنا خانواده شما از اینکه از آموزه هایشان برای برخورد صحیح و روش زندگی متمدن مآبانه در جامعه استفاده میکنید، خرسند و مفتخر خواهند بود.

9- هر روز اتاق های مهمانان را بازرسی کنید.


تشک کثیف و لکه دار و یا دیوار کثیف مطمئنا باعث میشود آخرین باری باشد که آن مهمان پا به هتل شما میگذارد. اتاق ها را بررسی کنید و اطمینان یابید همه چیز تمیز و مرتب است و به خوبی در اتاق چیده شده است.

10- اتاق هر مهمان را طوری آماده کنید که حس راحتی و خوشامد به او القا کند.


وقتی شخصی به مسافرت کاری میرود، اتاقش بسیار اهمیت دارد، باید محیط کاری مناسبی برایش فراهم شده باشد و برای سرگرم شدن او باید تلویزیون LCD بزرگ در اتاق گذاشته شود.داشتن اینترنت پر سرعت بیسیم در چنین مواردی ضروری است.کتری برقی و سایر امکانات نظیر دوش مناسب، یخچال کوچک و ماکروفر مورد پسند تمام مهمانان است.

11- بوهای نامطبوع را از بین ببرید . هوای تازه با رایحه مطبوع نیاز مهمانان شماست.


اتاق ها و راهروهای هتل های قدیمی بوی کهنگی میدهند. با تمیز نگه داشتن فرش ها و استفاده از پودرهای تمیزکننده فرش، میتوانید بوی نامطبوع کهنگی را از بین ببرید و یا کم کنید. باید در تمام فضای داخلی از خوشبوکننده های محیطی با انواع رایحه های دلپذیر استفاده شود.

12- بازارهای اینترنتی روش بسیار کارآمدی برای برند سازی و ارتقاء هتل است.

از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی خود در فضای اینترنتی حضور فعال داشته باشید. از یک کمپین ایمیل استفاده کنید تا به مهمانان قبلی هتل دسترسی داشته باشید و آنها را مجددا برای بازدید از هتل دعوت نمایید. میتوانید نرخ های ویژه ای را پیشنهاد دهید و بلیط های تخفیفی برای مناطق دیدنی ارائه کنید و یا هرکار دیگری که فکر میکنید با آن میتوانید مهمان ها را به اقامت طولانی تری ترغیب نمایید.

13- استراتژی های قدیمی و اینترنتی را با هم ادغام کنید.


بازاریابی اینترنتی جالب و جذاب است، با وجود این نباید از روش های تبلیغاتی و متدهای بازاریابی قدیمی غافل شد. در هتل باید تابلوی برجسته ای برای جلب توجه افراد داشته باشد. به تناسب بودجه خود میتوانید در تلویزیون ، رادیو، روزنامه و یا مجلات تبلیغ کنید و حتی رویدادهای خاصی را برای جلب جمعیت مسافر به هتل تدارک ببینید.

14- برنامه های حفاظت محیط زیست را برای هتل تدارک ببینید و آنها را ارتقا دهید.


با وجود اینکه بهترین روش برای حفاظت محیط زیست این است که در زمان ساخت سازه هتل به طراحی و ساختار آن اهمیت داده شود، اما میتوان هتل های قدیمی را هم تا حد زیادی به عنوان هتل های دوستدار محیط زیست تجهیز کرد. سیستم های تهویه هوای قدیمی و سایر دستگاه های پرمصرف انرژی را با دستگاه های جدید جایگزین کنید. هرچند تهیه و خرید محصولاتی که کارایی بهینه و مصرف کم دارند تا حد زیادی پر هزینه است، اما به دلیل کم مصرف بودنشان باعث کاهش هزینه های مصرف آب، برق، گاز و…میشوند و هزینه اولیه تجهیزات در مدت کوتاهی جبران میشود.

15- همه را خوشحال کنید.

هرکاری که در راستای خشنود سازی مهمانان و کارمندان هتل انجام دهید باعث میشود این مکان در نظر همه افراد به مکان دلپذیری برای اقامت و کار تبدیل شود.مهمانان خشنود، نظرات مثبتی را از اقامت در هتل شما انتشار میدهند و سایرین را تشویق میکنند تا از این تجربه زیبا بهره مند شوند.کارمندان خشنود و راضی، با انگیزه بیشتری کار میکنند تا سطح کیفی هتل را ارتقا دهند و از تجربه خوب کار در این هتل برای خانواده، دوستان و بستگانشان صحبت خواهند کرد.
اگر حس میکنید هنوز توانایی بالایی برای اداره هتل ندارید، میتوانید مشاور مدیریتی کارامدی را استخدام کنید تا بهتر از عهده انجام کارها بربیایید.اگر میخواهید بهترین هتل را داشته باشید، باید به این خواسته متعهد باشید،با تلاش و تعهد در این راستا، به نتایج ارزشمندی خواهید رسید.

نویسنده مقاله
امیررضا تهرانی

اینها را هم ببینید

لاندری

لاندری یا همان خشکشویی هتل جایی است که در آن ملحفه، روتختی، روبالشتی، پتو، پرده، …

دیدگاهتان را بنویسید