جشنواره فرهنگى هنرى اقوام ايرانى
   جشنواره فرهنگى هنرى اقوام ايرانى
     
      جشنواره فرهنگى هنرى اقوام ايرانى از دوشنبه 14 شهريورماه در جزيره كيش آغاز شد.
     
      به گزارش روابط عمومى و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، اين جشنواره با هدف شناخت هر چه بيشتر آداب و رسوم، زبان، فرهنگ، پوشاك، موسيقى و آئين هاى سنتى اقوام ايرانى به مدت پنج روز در تالار شهر كيش برگزار شد.
     
      بنابراين گزارش، در اين جشنواره ضمن برپايى نمايشگاه صنايع دستى و خانه اقوام ، موسيقى سنتى و آواز محلى، شاهنامه خوانى، حركات آئينى، نمايش مشاهير و اساطير ايران و نقالى اجرا مى شود.
     
      اين گزارش حاكيست، در مدت برگزارى اين جشنواره هر روز از ساعت 19 نمايشگاه صنايع دستى و سوغات استان هاى مختلف كشور براى بازديد عموم دائر است.
     
      گفتنى است در اين جشنواره برنامه هايى از جمله بندبازى و چوبسوارى از ساعت 21 تا 22 و نيز حركات آئينى خوزستان، كرمان، تربت جام، كردستان، خراسان، آذربايجان، كهگيلويه و بويراحمد و تركمن و موسيقى سنتى مازندران، كرمان، لرستان، تهران، بوشهر و گيلان از ساعت 22 تا 24 اجرا خواهد شد.
     
      لازم به ذكر است در محل برگزارى اين جشنواره مكانى به عنوان پاتوق كودك و عكاسخانه شامل بخش هاى ايستگاه شادمانه، نقاشى و خلاقيت ذهنى، گريم، سفال و عكس ميزبان كودكان مى باشد.
     
      همچنين در بخشى از اين جشنواره چگونگى پخت انواع نان سنتى و غذاهاى محلى به نمايش گذاشته مى شود.
     
      خاطر نشان مى سازد جشنواره فرهنگى هنرى اقوام ايرانى از 14 تا 18 شهريورماه از سوى سازمان منطقه آزاد كيش و با همكارى شركت ساتراپ توشه ايرانيان برگزار مى شود.
     
     
     
     
    :: تاريخ چاپ :27/05/1398 يكشنبه    ساعت:3:15:00 AM    چاپ شده از IP : [3.227.235.71]
    :: منبع: http://kishhotelsassociation.com/info/fa/projects/Detail.asp?pid=942825589206742
    :: © توجه : اين مطلب از وب سايت GoKish.com در آدرس فوق چاپ شده است و كليه حقوق قانونى آن براى اين وب سايت محفوظ است.